Дніпропетровські податківці розповіли, як відкоригувати безпідставно складену відповідно до п. 198.5 ПКУ зведену податкову накладну, яку зареєстрували в ЄРПН.

У цьому випадку платник ПДВ на дату виявлення помилки повинен скласти розрахунок коригування, в якому виводяться в «0» показники такої безпідставно складеної зведеної податкової накладної.

В розрахунку коригування потрібно вказати дату складання та порядковий номер такої зведеної податкової накладної відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Якщо розрахунок коригування, склали до податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН починаючи з 01.12.2018 р,  код ознаки, що вказують у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складають розрахунок коригування (у даному випадку код ознаки 1).

Водночас у графі 2.1 розділу Б табличної частини розрахунку коригування зазначають код причини 201, що відповідає причині коригування «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ».

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником ПДВ, який склав таку зведену податкову накладну.

Джерело: повідомлення на веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

Більше про виправлення помилок в податкових накладних читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»