Після піднятого сьогодні в ЗМІ «шуму» навколо теми із забороною  використовувати рахунки ФОП для власних потреб, НБУ поспішно вирішив спростувати цю інформацію.

На офіційні сторінці НБУ у мережі Фейсбук розмістили таке повідомлення:

«Інформація про те, що Національний банк пропонує заборонити використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами, не відповідає дійсності.

Запропоновані зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів були некоректно інтерпретовані ЗМІ.

Готуємо роз’яснення, яке буде опубліковане найближчим часом».

Проте не зрозуміло, де НБУ вбачає некоректність у цитуванні норми із проекту постанови, яка прямо вказує заборонити використовувати поточні рахунки ФОП та фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, для здійснення операцій, пов'язаних із власними потребами.

Сподіваємося, після дискусії в рамках НБУ цю норму приберуть із проекту постанови або ж пропишуть її по-іншому.

Нагадаємо: наразі заборонено використовувати поточні рахунки фізосіб, які відкриті для власних потреб, для операцій, пов'язаних із підприємницькою та незалежною професійною діяльністю. Таку вимогу містить п. 14 розділу І Інструкції № 492. Деталі — у новині.

ОПРОВЕРЖЕНИЕ НБУ: норма не запрещает ФЛП после уплаты всех налогов и сборов перечислить средства с текущего счета, открытого для осуществления предпринимательской / независимой профессиональной деятельности на текущий счет, открытый данному лицу для собственных нужд. Детали по ссылке

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»