Головне управління ДФС у Тернопільській області розяснило, що робити суб’єкту господарювання, який передумав ставати єдинником.

Норми ПКУ не передбачають можливості суб’єктом господарювання відкликати подану ним заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. Але це не означає, що статус платника єдиного податку – довічний. Просто неможливо відкликати відповідну заяву, але можна навздогін їй подати заяву про відмову від спрощеної системи.

Так, для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (пп. 298.2.1 ПКУ).

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подали заяву щодо відмови від спрощеної системи (пп. 298.2.2 ПКУ).

Джерело: сайт ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Про те, як платнику єдиного податку подати декларацію в електронному вигляді,  читайте в матеріалі газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»