У ДФС уточнили процедуру коригування ПН у випадку виправлення помилки .

Податківці запевнили: якщо покупець, помилковий ІПН якого зазначили у ПН, вже встиг покинути лави платників ПДВ, то такий покупець не може зареєструвати "виправний" РК.

Причому не можна виключити з ЄРПН зареєстровану платником податку ПН за його зверненням. Скасувати реєстрацію ПН/РК можна хіба що за рішенням суду.

На замітку! РК до ПН, складеної постачальником, підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо збільшують суму компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо зменшують суму компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений РК отримувачу.

Джерело: ІПК ДФС від 06.08.2019 р. N 3675/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Податкова накладна".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»