Розширили перелік української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсують із державного бюджету. Ключовим критерієм отримання компенсації із бюджету на придбання сільськогосподарської техніки і обладнання, згідно з умовами програми, є високий ступінь локалізації виробництва на території України. На початку дії цієї програми вимоги до локалізації, зокрема для складної самохідної сільськогосподарської техніки, складали 35%. Зараз – 60%, а для самохідних та причіпних комбайнів, тракторів, інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення – самохідних оприскувачів та спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення – 55 %.

Додаткові умови бюджетної програми для включення до переліку: техніку та обладнання виробляють заводи-виробники, які є резидентами України не менш як два роки, а питома вага витрат на оплату праці у складі собівартості виробленої (реалізованої – для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) продукції становить не менш як 8%. Такі виробники повинні здійснювати на території України технологічні операції, необхідні для виробництва техніки та обладнання, мати конструкторсько-технологічну документацію та/або зареєстроване право інтелектуальної власності на техніку та обладнання, відображене в балансі, здійснювати гарантійне і післягарантійне обслуговування техніки та обладнання.

Зараз список техніки включає понад 12,5 тисяч найменувань. Ознайомитись з її оновленим переліком можна на сайті Мінекономрозвитку.

Джерело: сайт Мінекономрозвитку

Про те, які  первинні документи мають складати сільгосппідприємства, читайте в матеріалі газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»