У ДФС запевнили, що ПКУ не передбачає зміни строку корисного використання об'єктів ОЗ у разі зміни цього строку в бухобліку внаслідок проведення поліпшень ОЗ (модернізації, реконструкції).

Проте це не означає, що переглянути такі строк не доведеться, адже ПКУ у цьому випадку чітко регламентує (пп. 138.3.3 ПКУ):

  • у разі якщо строки корисного використання (експлуатації) об'єкта ОЗ в бухобліку менші ніж податкові строки амортизації, то для розрахунку амортизації використовуються строки, встановлені пп. 138.3.3 ПКУ;
  • у разі якщо такі строки в бухобліку дорівнюють або є більшими, ніж ті, що встановлені пп. 138.3.3 ПКУ, то для розрахунку амортизації використовуються строки встановлені в бухобліку.

На замітку! У податковому обліку, як і в бухгалтерському, амортизацію об’єкта ОЗ слід нараховувати, виходячи з нового строку корисного використання, починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни такого строку.

При цьому проводити коригування сум амортизації, нарахованої в попередніх звітних періодах, не потрібно.

Джерело: ІПК ДФС від 08.08.2019 р. № 3688/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Зміна строку корисного використання основних засобів: порядок і наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»