Нацбанк проінформував, що професійні учасники фондового ринку отримали можливість розробляти та інтегрувати з Депозитарієм НБУ власні автоматизовані системи. Завдяки цьому будуть здійснювати онлайн-операції з облігаціями внутрішньої державної позики.

Нововведення дає змогу учасникам фондового ринку налагодити прямий зв’язок між власною системою обліку та системою Депозитарію НБУ. Це дозволить автоматизувати не лише звичайну операційну роботу, а й запровадити наскрізні процеси для нових продуктів та послуг. Зокрема, учасники фондового ринку зможуть дистанційно здійснювати операції з державними цінними паперами для своїх клієнтів, відкривати рахунки у цінних паперах, надавати інформаційні довідки тощо. Зі свого боку клієнти професійних учасників можуть отримати можливість здійснювати транзакції, використовуючи IT-рішення у формі мобільних додатків.

Використання нових сервісів Депозитарію НБУ є добровільним і не має жодних часових обмежень. Кожна депозитарна установа може налаштувати таку взаємодію відповідно до власної бізнес-моделі. Детальний опис механізму взаємодії та формати даних API-сервісів доступні для ознайомлення всім депозитарним установам в розділі "Корисні матеріали" системи "Депозитарій НБУ".

Джерело: сайт НБУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»