Податківці пояснили, чи вважають доходом фізособи оплачене лікування благодійною організацією та як його овідображати в податковому обліку.

Вони вказали, що оплачене лікування фізособи за рахунок благодійної організації не оподатковують. Це правило діє і у відношенні члена сім’ї фізособи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.

Водночас такі витрати необхідно підтвердити документами, що пов’язані із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для:

  • придбання ліків,
  • донорських компонентів,
  • протезно-ортопедичних виробів,
  • виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю.

Мова йде про документи, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медобслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медобслуговування платника податку (якщо оплатили  такі послуги після їх надання). Наприклад: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи.

Зазначене правило працює для оплати вартості таких послуг як в Україні, так і за кордоном.

Водночас фіскали наголосили: у ф. № 1ДФ такий вид благодійної допомоги слід відображати під ознакою доходу "143".

За повідомленням ГУ ДФС у Запорізькій області

Чинне законодавство не містить визначення матеріальної допомоги. Проте трапляються різні її види, кожен із яких має свої особливості. Тому важливо їх добре знати, аби правильно відображати в обліку, обкладати ПДФО, військовим збором і нараховувати ЄСВ. Читайте про це у статті «Матдопомога від роботодавця: порядок надання, облік, оподаткування» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»