Фіскали роз’яснили, які документи допоможуть перевести обсяг пального в кубічні метри, якщо він визначений в інших одиницях виміру.

Вони вказали, що для зазначених цілей платник має використовувати дані, зазначені в паспорті якості пального, сертифікаті відповідності тощо: зокрема, об’єм, маса, густина і температура, за якої визначалась густина. Арифметичний розрахунок здійснює безпосередньо суб’єкт господарювання.

Також контролери нагадали, що облік нафтопродуктів суб’єкти господарювання здійснюють відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155.

Джерело: роз’яснення ДФСУ, розміщене в категорії 116.11 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Паливні акцизні накладні: нові правила складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»