ГУ ДФСУ у Тернопільській області роз’яснило, як звітувати неприбутковій організації, яка втратила неприбутковий статус.

Якщо неприбуткова організація порушила вимоги,  визначені п. 133.4 ПКУ, а релігійна організація –  абз. 2 пп. 133.4.1 і пп. 133.4.2 ПКУ, вона зобов’язана подати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) за період з початку року (або з початку визнання її неприбутковою, якщо це відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинила таке порушення. Зробити це потрібно у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду. При цьому потрібно зазначити у Звіті і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

За період із першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинили таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана:

  • щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств;
  • сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду;
  • подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.                   

За повідомленням ГУ ДФСУ у Тернопільській області

Про те, як організувати та вести бухоблік в неприбуткових організаціях, розповість  матеріал  газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»