Податківці дали роз'яснення щодо віднесення до складу витрат ФОП витрати, пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням (технічним та сервісним обслуговуванням РРО).

Для ФОП-єдинників.

Доходом підприємця-єдинника є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (пп. 1 п. 292.1 ПКУ). Якщо говорити про отримання платежів із використанням електронних платіжних систем, то при здійсненні розрахунків за товари (послуги) доходом є сума, що надійшла на поточний рахунок.

При цьому податківці наголосили, що навіть якщо із суми виручки банком утримується комісія за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом фізособи - підприємця на спрощеній системі оподаткування є повна сума виручки, тобто з урахуванням комісії, утриманої банком.

Для ФОП на загальній системі.

До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать, зокрема, інші витрати, до яких відносять, серед іншого, плату за розрахунково-касове обслуговування (п. 177.4.4 ПКУ).

Таким чином, фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування має право включати до складу документально підтверджених витрат витрати, пов'язані з розрахунково - касовим обслуговуванням за фактом їх сплати на підставі підтверджуючих документів.

Джерело: ІПК ДФСУ від 29.07.2019 р. № 3531/10/04-36-13-02-09/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»