Податківці роз’яснили, як уточнити показники акцизної декларації суб’єктам роздрібної торгівлі.

Суб’єкт роздрібної торгівлі, що здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише Розділ Д акцизної декларації та Додаток 6.

Пунктом 16 розд. ІІІ Порядку № 14, встановлено, що платник акцизного податку, який до початку його перевірки самостійно виявив факт недоплати – заниження податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів, зобов’язаний:

  • подати уточнюючу акцизну декларацію разом із розрахунком суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (Додаток 8);
  • сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% такої суми до подання уточнюючої акцизної декларації.

Згідно з п.п. 3 п. 7 розд. V Порядку № 14 підсумок показників за розділами I та II Додатка 6 зазначається в рядку "Усього за розділами I і II" та переноситься до четвертої графи рядка Д1.1 Розділу Д акцизної декларації.

Підсумуємо: розділ Д акцизної декларації заповнюють на основі показників, розрахованих у Додатку 6. При поданні суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, уточнюючої акцизної декларації до такої акцизної декларації подається Додаток 6.

За роз’ясненням ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Як тепер працює суперформула системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»