Фахівці Офісу ВПП ДФСУ звернули увагу на найпоширеніші помилки у звітність з екологічного податку.

З метою їх уникнення фіскали звернули увагу на наступне:

1) до ДПІ подають одну декларацію з екоподатку (з необхідною кількістю додатків), в якій зазначають КОАТТУ за місцезнаходженням контролюючого органу.  Попри це часто платники подають декілька декларацій, замість декількох додатків до неї;

2) під час заповнення декларації платники екологічного податку не враховують, що з 01.01.2019 р. ставку за викиди двоокису вуглецю збільшили у 24,4 рази, тобто замість 0,41 грн/т слід платити 10 грн/т.

Зверніть увагу! За викиди двоокису вуглецю обов’язково складають окремий додаток 1 до декларації, про що платники інколи забувають.

3) у додатках до декларації замість безпосереднього коду забруднюючої речовини помилково зазначають код групи речовини (відходів);

4) доволі часто платники у додатках до декларації зазначають код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставку іншої або заповнюють замість одного додатка інший.

Разом з тим податківці нагадали, що граничний термін подання податкової декларації за ІІ квартал поточного року та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку – 9 серпня та 19 серпня 2019 р. відповідно.

Джерело: повідомлення Офісу ВПП ДФСУ

 

Чи потрібно сплачувати екоподаток, якщо підприємство орендує бензогенератор? Якщо так, як розрахувати суму податку? Як заповнити декларацію? Куди сплачувати податок, відповіді на всі ці питання знайдіть у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»