Податківці роз’яснили, як діяти щодо ПДФО і військового збору у ситуації, коли юрособа-електропостачальник придбала у фізособи альтернативну електроенергію за «зеленим» тарифом.

На думку спеціалістів ДФС, дохід від продажу фізособою  електроенергії, виробленої з альтернативних джерел енергії за "зеленим" тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії його приватним домогосподарством, відносять до інших оподатковуваних доходів.

Оскільки дохід фізособі виплачує юрособа, то остання виступає в ролі податкового агента. Тож  із суми зазначеного доходу юрособа-покупець електроенергії повинна утримати ПДФО за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%.

Окрім того юрособа повинна відобразити інформацію про   вказаний дохід у ф. 1ДФ із ознакою доходу  "127".

Джерело: роз’яснення ДФСУ з категорії 103.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Одним із поширених порушень, які трапляються в бухгалтерській практиці, є порушення строків сплати податків. Щодо ПДФО та військового збору, податковим законодавством передбачено два види фінансових штрафів. У яких випадках вони застосовуються – читайте в статті газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»