Контролери роз’яснили, чи можна замінити сторони ЗЕД-договору.

У своєму роз’ясненні фахівці ДФСУ вказали: здійснення уступки вимоги між резидентами при виконанні експортних операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності допускається.

Також контролери пояснили: у випадку заміни боржника-нерезидента іншим нерезидентом валютна виручка (товар) надійде експортеру (імпортеру) продукції, але від іншого нерезидента, тобто вимоги Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII не будуть порушені. Крім того, у разі укладення договору переведення боргу між двома нерезидентами за кордоном, за умови відсутності іншої домовленості сторін у самому договорі, матеріальне право України не застосовується.

Джерело: роз’яснення спеціалістів ДФСУ, розміщене в категорії 114.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Суб’єктам ЗЕД цікавим може бути матеріал «Залік заборгованостей у ЗЕД: чи можна провести, не порушивши валютного законодавства» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»