Із 05.08.2019 банки України відкривають своїм клієнтам нові рахунки виключно за стандартом IBAN.

Водночас, починаючи із цієї дати, банки та інші фінансові установи України також повинні  направляти до контролюючих органів повідомлення про відкриття нових рахунків із зазначенням реквізиту «номер рахунку», сформованого відповідно до стандарту IBAN.

Однак, треба звернути увагу на зміни в переліку підстав для відмови у взятті контролюючим органом рахунку на облік. До них включили також такі:

  • некоректна дата зміни рахунку за стандартом IBAN - дата зміни рахунку є ранішою, ніж дата відкриття рахунку, номер якого було змінено, або дата зміни рахунку є пізнішою, ніж дата завершення перехідного періоду;
  • в повідомленні про зміну рахунку за стандартом IBAN міститься інформації про попередній рахунок (у старому форматі), яка не відповідає відомостям контролюючого органу (рахунок відкритий іншому платнику податків або зазначеному платнику податків, але з іншою датою операції).

Відповідні норми закріплені в пп. 10 та 11 п. 1 розділу ІІІ оновленого Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.07.2019 р. № 292.

Упродовж перехідного періоду, встановленого НБУ, а саме з 05.08.2019 по 31.10.2019 банкам та іншим фінансовим установам необхідно направити до контролюючих органів повідомлення про змінені рахунки платників податків за стандартом IBAN. В них вказати інформацію щодо номера банківського рахунку, який було змінено, дати його відкриття й дати зміни рахунку за стандартом IBAN.

Про це уже проінформувала ДФС.

 

Що потрібно враховувати керівнику та бухгалтеру про банківські рахунки за стандартом IBAN читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»