ДФС прислухалась до позиції суду щодо визначення моменту, коли імпортний товар вважати таким, що ввезений на митну територію України.

Наявність на момент проведення документальної перевірки товаросупровідних та товарно-транспортних документів з відбитком штампу «під митним контролем», без оформленої  митної декларації (одного із типів, зазначених у п. 3.3 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.1999 р. № 136), виключає можливість застосування санкцій за порушення строків розрахунків в інвалюті. Про це ідеться в ІПК ДФСУ від 02.07.2019 р. № 3044/6/99-99-14-06-02-15/ІПК.

Завважимо, що відповідну ІПК видали після скасування Донецьким окружним адміністративним судом (рішення від 17.04.2019 р. у справі № 200/2206/19-а) ІПК від 05.12.2018 р. № 5081/6/99-99-14-06-02-15/ІПК. В останній контролери з аналогічного питання надали протилежний висновок.  Зокрема, суд відзначив таке:

«Таким чином, ввезення в Україну товару, що підлягає оформленню службовими особами митниці з метою забезпечення митного контролю та для застосування засобів державного регулювання ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через територію України, неможливо без його фактичного переміщення через митний кордон України, тобто поняття «перетину товаром митного кордону України» збігається із «переміщенням товару через митний кордон України ввезення товару в Україну», підставою для якого в режимі імпорту є наявність на товар товаросупровідного документу, на якому проставляється відбиток штампу «під митним контролем» з відповідною датою та який підтверджує факт та дату перетину товаром митного кордону.

Також, «перетин товаром митного кордону України», який засвідчується відбитком штампу «під митним контролем» з відповідною датою, не можна ототожнювати з «пропуском товарів через митний кордон України», який здійснюється виключно після митного оформлення в тому обсязі, який відповідає меті його переміщення через митний кордон України і який підтверджується оформленнм ВМД.

З огляду на викладене, імпортний товар вважається таким, що ввезений на митну територію України з моменту перетину митного (державного) кордону України, а не з моменту оформлення ВМД».

Джерело: ІПК ДФСУ від 02.07.2019 р. № 3044/6/99-99-14-06-02-15/ІПК

 

Суб’єктам ЗЕД цікавим може бути матеріал «Залік заборгованостей у ЗЕД: чи можна провести, не порушивши валютного законодавства» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»