Мінфін готує страхувальників до нових змін. Останні пов’язані із оновленням звітності з ЄСВ та інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ.

Тож страхувальникам варто враховувати такі новації, які стосуються:

1. Сплати ЄСВ за іншого з подружжя, який не працював під час перебування за кордоном за місцем довготермінового відрядження працівника дипломатичної служби, з метою зарахування зазначеного періоду до страхового стажу іншого з подружжя.

2. Пільгового порядку сплати ЄСВ для членів фермерських господарств.

3. Ставки ЄСВ у розмірі 8,41 % для працюючих осіб з інвалідністю у ФОП, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Також визначено порядок обчислення та строки сплати ЄСВ для:

  • ФОП, які є одночасно особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • осіб які провадять два і більше видів незалежної професійної діяльності;
  • самозайнятих осіб у разі припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності та повторної реєстрації в межах одного календарного місяця.

Не обійдеться й без уточнення порядку звітування із ЄСВ у випадку:

  • припинення без правонаступника або зняття з обліку в органах доходів і зборів страхувальника;
  • подачі звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Джерело: проекти наказів Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»; «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Про особливості нарахування ЄСВ на перехідні відпускні та їх оподаткування читайте в статті газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»