Податківці роз’яснили, як банк здійснює валютний нагляд у сфері ЗЕД за дотриманням граничних строків розрахунків. Йдеться про ситуацію, коли валюта авансового платежу не відповідає валюті ціни отриманого товару.

Фіскали вказали: якщо договірна валюта платежу відрізняється від валюти ціни, банк використовує договірні умови перерахування валюти ціни у валюту платежу (п. 17 розд. IV Інструкції № 7).

Однак банк може не дотримуватися вказаного правила. Йдеться про випадок, коли в банку є підстави вважати, що експортно-імпортна операція:

  • пов'язана з уникненням та/або невиконанням вимог, передбачених законодавством України,

ТА

  • призводить/може призвести до неотримання/недоотримання грошових коштів/товару резидентом.

Якщо в договорі немає умов, які дають змогу однозначно визначити курс (крос-курс), банк для здійснення валютного нагляду використовує офіційний курс гривні до іноземних валют, установлений НБУ на дату платежу.

Джерело: роз’яснення з категорії 114.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Питання зарахування зустрічних вимог не нове. Зважаючи на зміни у валютних правилах, щоразу воно набуває свіжого окрасу. Адже тривалий період каменем спотикання були обов’язковий продаж валюти та безпосередня заборона в постановах НБУ на зняття з валютного контролю операцій, які припиняють шляхом зарахування. Так можна чи ні сьогодні проводити залік зустрічних вимог у ЗЕД? Читайте про це у статті газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»