Контролери роз’яснили, чи можуть розміщуватись в одному приміщенні або на одній території акцизні склади двох і більше розпорядників.

Вони нагадали, що акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (14.1.6 ПКУ).

При цьому один акцизний склад зареєструвати виключно один розпорядник акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів (пп. 230.1.1 ПКУ).

Висновок фахівців ДФС однозначний: акцизні склади різних розпорядників мають розміщуватись в різних приміщеннях/на різних територіях, що є розмежованими або відокремленими один від одного, та на які у кожного розпорядника є документи, що підтверджують право власності або користування.

Джерело:  роз’яснення ДФСУ, розміщене в категорії 116.11 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Більше про реєстрацію акцизних складів можна почитати у матеріалі «Стаціонарні акцизні склади: за яких умов і як реєструвати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»