Податківці нагадали, коли і скільки мають платити  ЄСВ новостворені підприємці-єдинники І та ІІ груп. Зокрема,  вони розглянули ситуацію, коли фізособа зареєструвалася як  підприємець і до кінця місяця подала заяву про обрання спрощеної системи оподаткування І або ІІ групи.

Фіскали  вказали: у місяці реєстрації підприємець ще не є платником єдиного податку, а перебуває на загальній системі оподаткування. Стає єдинником він лише з 1 числа наступного місяця.

Тому за перший  місяць, в якому фізсоба зареєструвалася підприємцем, вона має сплачувати ЄСВ в тому порядку, що передбачений для ФОП-загальносистемників. Тобто базу нарахування ЄСВ за цей місяць підприємець визначає як суму доходу (прибутку), отриманого від діяльності підприємця, що підлягає обкладенню ПДФО. Якщо підприємець  у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не отримав доходу (прибутку), він зобов’язаний самостійно визначити базу нарахування ЄСВ, але не менше за розмір мінімального страхового внеску.

Нагадаємо: мінімальний страховий внесок з ЄСВ  у розрахунку на місяць у 2019 році становить 918,06 грн (4173 грн х 22%).

За вказаних умов уже із першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація підприємця, він  стає платником єдиного податку І чи ІІ групи.   

Тож ЄСВ такі підприємці-єдинники  нараховують на суму, яку  вони визначають самостійно. Водночас ця сума  повинна бути не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, а сума ЄСВ -  не менше за розмір мінімального страхового внеску.

Відмітимо: для фізособ, які мають намір стати єдинниками ІІІ або ІV групи, діє інше правило. Так, якщо підприємець протягом 10 календарних днів з дня його  держреєстрації подасть заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування ІІІ або ІV групи, статус єдинника він отримає  із першого числа місяця, в якому він  зареєструвався підприємцем.

Джерело:   ГУ ДФС у Чернівецькій області

 

Для  платників ЄСВ пропонуємо матеріал "Відповідальність за порушення законодавства про ЄСВ: які санкції застосовують" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія"

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»