Контролери роз’яснили, кого вважати виробником у разі виготовлення продукції на давальницьких умовах.

Вони вказали: при наданні замовником сировини підприємству для виробництва ювелірних виробів на давальницьких умовах виробником готової продукції виступає таке підприємство.  

Відповідне роз’яснення контролери надали у контексті пп. 4 пп. 291.5.1 ПКУ, який встановлює обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування юрособами та підприємцями, які видобувають, виробляють, реалізують дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, у т. ч. органогенного утворення.

Нагадаємо: операції з запасами, які підприємство передає іншому суб’єкту господарювання для переробки, обробки чи доопрацювання, по своїй суті належать до підрядних робіт та регламентуються главою 61 ЦКУ. При цьому згідно зі ст. 837 ЦКУ за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за  завданням другої сторони (замовника), а замовник - прийняти і оплатити виконану роботу.

Тож цілком логічно, що фіскали вказали, що  виробником ювелірних виробів із сировини замовника виступає підприємство-підрядник, а не замовник.

Джерело: ІПК ГУ ДФС у Запорізькій області від 26.07.2019 р. № 3496/08-01-13-02-08/ІПК

 

Єдинникам цікавим може бути матеріал «Як платнику єдиного податку подати декларацію в електронному вигляді» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»