Відповіді на проблемні питання, які виникають при подачі документів на ліцензії для виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, надали спільно Управління Держпраці, ГУ ДФС та Управління ДАБІ у Черкаській області.

Вони дійшли згоди щодо трактування ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481. Дана стаття передбачає процедуру ліцензування суб’єктів господарювання.

1. У питаннях, пов’язаних з наявністю у суб’єкта господарювання дозволів на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, варто керуватись роз’ясненням Держпраці від 26.06.2019 р. № 5258/3/5.3-ДП-19.

2. Наявність дозволу на початок роботи, що виданий органом держнагляду за охороною праці згідно з Положенням № 831, не звільняє від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107 (далі – Порядок № 1170), та не замінює їх.

3. Роз’яснення Держгірпромнагляду, надане суб’єктам господарювання у відповідності до постанови КМУ від 15.10.2003 р. № 1631 про те, що не потрібно отримувати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки, не підлягає застосуванню. Пов’язане це з тим, що втратила чинність вищевказана Постанова № 1631 та прийняли Порядок № 1107. Таким чином, суб’єкти господарювання не звільнені від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком № 1107.

4. Наявність відмітки ЦОВВ, що реалізує державну політику у сфері охорони праці про реєстрацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, не звільняє від обов’язку отримати окремі дозволи, що передбачені Порядком № 1107.

Джерело: сайт Управління Держпраці у Черкаській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»