Мінфін затвердив зміни до Звіту про контрольовані операції та порядку його складання.

Форма Звіту зазнала невеликих змін. У таблицю "Загальні відомості про контрольовані операції" додали новий рядок для підбиття пісумків загальної суми контрольованих операцій з контрагентом .

Внесли зміни і до Порядку заповнення звіту. Так, у разі здійснення господарських операцій (у т. ч. внутрішньогосподарських розрахунків) між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні потрібно зазначати повну назву нерезидента.

А у графах 14 та 15 додатка до Звіту слід записувати дату проведення відповідної господарської операції (внутрішньогосподарських розрахунків), зокрема, дату отримання фінансування поточної діяльності постійного представництва.

У разі заповнення рядка "Код ознаки пов'язаності особи" разом з додатком потрібно  надати інформацію, яка заповнена за встановленою формою (крім кодів 512 - 515 та 517 - 518). В інформації про пов'язаність осіб має зазначатись номер додатка, до якого її надають.

Якщо контрольовану операція здійснюють без контракту (договору), у графах 7 та 8 додатка до Звіту вказують реквізити документа, на підставі якого проводилась контрольована операція.

Якщо нерезидент фінансує поточну діяльность постійного представництва в Україні у грошовій формі, у графі 16 додатка до Звіту проставляють «0». Якщо таке фінансування у грошовій формі є предметом контрольованої операції, то у графі 17 додатка до Звіту потрібно записати суму фінансування у валюті операції.

Також наказ Мінфіну від 10.06.2019 р. № 242  вніс зміни до  форми Інформації про пов'язаних осіб та до кодування ознак пов'язаності осіб.

Зазначені зміни набирають чинності з дня офіційного опублікування Наказу № 242.

Джерело: наказ Мінфіну від 10.06.2019 р.  № 242.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»