ДФС роз’яснила, як вплине передача основних засобів у безоплатне строкове користування на зобов’язання з податку на прибуток та ПДВ.

ПКУ не передбачає коригування фінрезультату до оподаткування на різниці у разі здійснення операцій з передачі основних засобів у безоплатне строкове користування. Водночас у такому випадку платник податку втрачає право нараховувати амортизацію основних засобів відповідно до положень п. 138.3 ПКУ, на яку зменшують фінрезультат до оподаткування згідно з п. 138.2 ПКУ.

Також контролери надали деякі роз’яснення стосовно ПДВ. Серед іншого фахівці ДФС наголосили, що операція платника податку з надання позички, в тому числі на безоплатній основі, є об'єктом оподаткування ПДВ. Таку операцію оподатковують ПДВ за ставкою 20% виходячи з бази оподаткування визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ, тобто не нижче звичайних цін. Далі в ІПК уточнили, що у зазначеній ситуації базу оподаткування ПДВ визначають виходячи з вартості послуги з оренди аналогічного майна.

Джерело: ІПК ДФСУ від 29.07.2019 р. № 3529/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

 

Про юридичний аспект відносин з надання позички можна почитати у матеріалі «ДОГОВІР ПОЗИЧКИ: особливості укладення та виконання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»