Контролери нагадали про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у невизначенах для цього місцях торгівлі

Діяльність, яка передбачає придбання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в роздрібній торгівельній мережі, їх подальшу доставку кінцевому споживачу, отримання від такого споживача коштів за придбані товари та  подальший розрахунок за них у роздрібній торгівельній мережі, не узгоджується з вимогами законодавства. Контролери відзначили, що за наведених обставин придбання суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів:

  • містить ознаки комерційного використання;
  • відповідно до абз. 12 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР відноситься до оптової торгівлі.

Окрім того, законодавство чітко визначає місце торгівлі та забороняє продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у невизначенах для цього місцях торгівлі.

Джерело:  ІПК ДФСУ від 29.07.2019 р. № 3535/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

 

Увазі суб’єктів господарювання пропонуємо матеріал «Особливості роздрібного продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»