Фахівці  ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз'яснили,  коли одинока мама має право на додаткову оплачувану відпустку на дітей, а коли – втрачає його. Зокрема, розглянули ситуацію, коли дочка одинокої матері народила дитину до 18-річного віку.

Право працівників на відпустку  на дітей передбачає ст. 19 Закону про відпустки. Піти на такий додатковий оплачуваний відпочинок  можуть, зокрема, одинока мама. Надають зазначену відпустку щорічно тривалістю 10 календарних днів. А якщо  працівник має декілька підстав для її надання– не більше 17 календарних днів.

Коли йдеться про одиноку маму, то у  загальному випадку така працівниця має право на соціальну відпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років.

Але якщо, наприклад, дочка одинокої матері до 18-річного віку  народить дитину, то  працівниця втратить право на соціальну відпустку на дітей. Адже дочка одинокої матері за вказаних обставин набуває повної цивільної дієздатності до виповнення 18 років. Нагадаємо: відповідно до ч.1 ст. 35 ЦКУ повна цивільна дієздатність може бути надана фізособі, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір'ю або батьком дитини.

Отже, одинока мати, донька якої у віці до 18 років народила дитину, втрачає право на соціальну відпустку на дітей за підставою "одинока мати". Адже донька працівниці, для догляду якої вона отримувала соціальну відпустку на дітей за підставою "одинока мати", набула повної цивільної дієздатності до досягнення 18 років у зв'язку з народженням нею дитини. При цьому останній раз право на додаткову відпустку на дітей за вказаною підставою виникає у працівниці за той рік, в якому її дочка ще вважалася неповнолітньою.

Наприклад, якщо 17-річна дочка одинокої матері народила дитину у червні 2019 р., то працівниця востаннє має право на відпустку на дітей за підставою "одинока мати" за 2019 р.  При цьому працівниця може скористатися належними їй днями соціальної відпустки на дітей  у 2019 році та пізніше.

Джерело: повідомлення ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

Про особливості надання додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»