Фіскали вказали: за порушення терміну сплати пені, нарахованої контролерами у звязку з несвоєчасними розрахунками за ЗЕД-операціями, резидентам загрожує фінансова відповідальність згідно ПКУ.

У разі порушення терміну сплати пені, нарахованої контролюючим органом за порушення резидентами строків розрахунків за експортно-імпортними операціями, таких резидентів притягують до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених п. 126.1 ПКУ.  Водночас КУпАП відповідальності за порушення такого терміну не передбачено.

Водночас контролери нагадали, що у разі застосування пені за порушення у сфері ЗЕД складають податкове повідомлення-рішення за формою «С».

Своєю чергою п. 57.3 ПКУ встановлює: у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп.пп. 54.3.1 – 54.3.6 ПКУ, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. Винятком із цього правила є випадки, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Джерело: роз’яснення ДФСУ, розміщене в категорії 114.10 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Суб’єктам господарювання, що працюють у сфері ЗЕД, цікавим може бути матеріал «Залік заборгованостей у ЗЕД: чи можна провести, не порушивши валютного законодавства» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»