Глава держави підписав указ щодо розвитку електронних послуг, який має упорядкувати та забезпечити прозорість роботи державних реєстрів.

Для початку упродовж 3 місяців Уряд має провести  аудит функціонування національних електронних інформаційних ресурсів.

Указ Президента України передбачає запровадження єдиного веб-порталу електронних послуг, де українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації щодо себе в державних реєстрах (наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи) та пріоритетні електронні державні послуги. Так, указом першочергово передбачається реалізувати електронні послуги, пов’язані із народженням дитини (проект «єМалятко»), реєстрацією її місця проживання, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів тощо.

Єдиний державний веб-порталу електронних послуг, має забезпечувати (в т. ч. з використанням смартфона або планшета) можливість:

  • створити фізичною та юридичною особами електронних кабінетів;
  • отримувати особою інформацію про себе з національних електронних інформаційних ресурсів, а також можливість перевірки достовірності інформації, наданої іншою особою щодо її зареєстрованого місця проживання;
  • надавати електронні, в тому числі адміністративні послуги;
  • доступ до каталогу електронних послуг, що класифіковані за типовими ситуаціями;
  • сплати адміністративного збору за надання адміністративних послуг, штрафів за адміністративні правопорушення, державного мита, інших платежів з автоматичним заповненням відомостей, необхідних для їх здійснення, та надсилати відповідним суб’єктам інформацію про сплату;
  • подавати звернень, зокрема до державних органів та органів місцевого самоврядування, в т. ч. із забезпеченням автоматичного пересилання за належністю відповідному органу чи посадовій особі, та отримувати інформацію про хід і результати розгляду звернень.

Також Уряд має вжити заходи по забезпеченню можливості подання суб’єктами господарювання передбаченої законодавством звітності в електронній формі.

Джерело: Указ Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» від 29.07.2019 р. № 558/2019.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»