Суб’єкти господарювання, які зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, однак з 01.07.2019 не підпадають під визначення платників акцизу, та у яких станом на 16.07.2019 в СЕАРП обліковуються обсяги залишків пального, зобов’язані скласти акцизні накладні форми «П» у двох примірниках на обсяги залишків пального та зареєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Своєю чергою, фахівці ДФСУ роз’яснили, як відповідні акцизні накладні слід заповнювати.

У такій акцизній накладній не зазначають:

 • цифровий код операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику, ознака умов оподаткування (у відповідних полях зазначається цифра «0»);
 • реквізити акцизного складу/акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне;
 • серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення пального на митну територію України;
 • повне або скорочене найменування та код за ЄДРПОУ отримувача пального - суб’єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, або суб’єктів літакобудування, або замовників, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VII, або підприємств, установ та організацій системи державного резерву;
 • адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб’єкт господарювання - неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.

У відповідних клітинках рядків акцизної накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляють (крім цифри «0», яка зазначається у клітинках, призначених для цифрового коду операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику, та може зазначатися у клітинці, призначеній для ознаки умов оподаткування).

У такій акцизній накладній зазначають:

 • ознака щодо умов оподаткування пального «0» або «4»;
 • ознака щодо напрямів використання пального «3»;
 • номер примірника акцизної накладної «1» або «2» із кількості примірників «2»;
 • реквізити платника податку, зареєстрованого в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, який склав акцизну накладну, як особи, що реалізує пальне;
 • реквізити платника податку, зареєстрованого в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового - розпорядника акцизного складу, як особи - отримувача пального;
 • реквізити акцизного складу або пересувного акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне.

Таблична частина акцизної накладної заповнюється в такому порядку:

1) у графі 1 зазначається код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);

2) до графи 2 вноситься інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;

3) у графах 3 та 4 зазначається інформація щодо обсягу реалізованого (відвантаженого, втраченого) або ввезеного пального:

 • у кілограмах (графа 3);
 • у літрах, приведених до температури 15° C (графа 4).

Внесені до цих граф показники можуть мати лише додатне значення.

Для акцизних накладних з кодом операції «4» або «5» обсяг реалізованого (відвантаженого, втраченого) або ввезеного пального не може перевищувати обсягу, зазначеного в митній декларації, яка є підставою для зазначення такого коду операції.

Джерело: роз’яснення з категорії 116.13.03 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)).

 

Платникам акцизу з реалізації пального цікавим може бути матеріал «Акцизна суперформула й електронні рахунки СЕАРП та СЕ: як усе це працює» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»