Податківці роз’яснили, чи потрібно платити ЄСВ за найманих працівників-іноземців, які працюють  на умовах трудового договору, укладеного на території України згідно КЗпП. При цьому розглянули ситуацію, коли в ролі роботодавця виступає представництво іноземної компанії, розташованої на території України.

Нагадаємо: особливості регулювання трудових відносин іноземців та осіб без громадянства, які працюють в Україні, визначено ст. 54 Закону № 2709. Вона передбачає, що трудові відносини іноземців та осіб без громадянства, які працюють в Україні, не регулюються правом України в разі, якщо:

1) іноземці та особи без громадянства працюють у складі дипломатичних представництв іноземних держав або представництв міжнародних організацій в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;

2) іноземці та особи без громадянства за межами України уклали з іноземними роботодавцями - фізичними чи юридичними особами трудові угоди.

Водночас фіскали наголосили, що відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ  платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (у т. ч. міжнародні), розташовані на території України.

Тому фахівці ДФС зробили висновок, що підприємства, установи та організації, інші юрособи, є страхувальниками для всіх найманих працівників, у т. ч. іноземців, які працюють, зокрема на умовах трудового договору, укладеного на території України згідно КЗпП, та зобов'язані нараховувати  ЄСВ на їх зарплату.

Джерело: ІПК ДФСУ від 19.07.2018 р. № 3194/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

 

Про правила працевлаштування іноземців  читайте в матеріалі  газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»