Цим документом передбачили впровадження Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які  пов’язані з фіктивною діяльністю компаній. Тобто Меморандум є «дорожньою картою», в якій визначили кроки, терміни та відповідальні особи за реалізацію концепції. А займатимуться цим ДФС, Держфінмоніторинг, Нацбанк, Мін’юст та Мінфін.

Так, ДФС спільно з іншими учасниками меморандуму братиме участь у розробці та організації бізнес-процесів перевірки відомостей про бенефіціарних власників. Це, на думку податківців, сприятиме створенню прозорої бенефіціарної власності в Україні, надасть ДФС право перевірки інформації, що надавалась до Єдиного державного реєстру, з метою встановлення ознак правопорушень. Крім того, ДФС отримає повноваження притягнення до відповідальності у випадках ненадання або надання неправдивої інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника.

Джерело: веб-сайт ДФС

Цікавим може бути матеріал "Перша ознака бенефіціара — вирішальний вплив на госпдіяльність компанії» сервісу  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»