Податківці роз’яснили, як діяти члену фермерського господарства (далі - ФГ), який перебуває на обліку як платник ЄСВ, якщо він укладає трудовий договір з роботодавцем.

Вони вказали, що за вказаних обставин член ФГ повинен подати до контролюючого органу заяву за формою № 7-ЄСВ та знятися з обліку.

Нагадаємо: в загальному порядку члени ФГ є платниками ЄСВ. Тому вони мають стати на облік як платники ЄСВ.

Водночас, не є платниками ЄСВ відповідно до п. 5¹ ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 члени ФГ, якщо вони одночасно є застрахованими особами і за них роботодавці сплачують ЄСВ із суми нарахованої зарплати.

Умови зняття з обліку платників ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону № 755, визначені розд. V Порядку № 1162. Останній, зокрема, передбачає подання до контролюючого органу заяви за формою № 7-ЄСВ, наведеною у додатку 5 до Порядку № 1162.

Джерело: ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Як брати на облік платниками ЄСВ членів фермерських господарств, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»