24.07.2019 р. на сайті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДФС з’явилась новина про те, що затвердили новий Регламент та форми реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг. Про неї ми сповістили тут.

Вказувалось, що із 1 серпня 2019 року електронні довірчі послуги можна буде отримати виключно на захищені носії ключової інформації.

Проте уже вчора (25.07.2019 р.) із тексту новини на сайті ІДД ДФС прибрали вказаний абзац.

Тепер там залишились такі дві тези:

1. Ключі, згенеровані на незахищені носії ключової інформації, діятимуть до закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

2. Перейти самостійно з незахищеного носія ключової інформації на захищений носій ключової інформації можливо за допомогою електронного сервісу повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом.

Разом з тим відмітимо: Регламент роботи, який затверджено 16.07.2019 р. і розміщено на сайті ІДД ДФС, передбачає:

«Надавач може надавати окремо або в сукупності:

2.3.1. кваліфіковану ЕДП створення (за умови надання захищеного носія особистих ключів), перевірки та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки;

2.3.2. кваліфіковану ЕДП формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки;

2.3.3. кваліфіковану ЕДП формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу».

Тому відкритим залишається питання: обов’язково чи ні при створенні нового ЕЦП із 01.08.2019 р. брати із собою токен?

Джерело: сайт Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДФС.

Відразу підкреслимо: як би ми не намагалися уважно вивчити зміст нормативних документів, безпосередньо терміна «токен» у них знайти не вийде. Утім це зовсім не означає, що жоден нормативний документ не містить відповідних вимог, що стосуються цього загадкового об’єкта.
А чи справді цей об’єкт такий загадковий?
Про те, що ж таке токенихто обов’язкового має їх використовувати та як підприємству потрібно відображати їх в обліку — у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»