ДФС у Закарпатськiй областi розяснило ситуацію: як оподаткувати «чайові», що включені до рахунку, які оплатив клієнт  безготівково.

В цій ситуації слід виокремити два етапи оподаткування зазначених коштів: як отриманих доходів суб’єктом господарювання та як доходів працівників.

Відповідно, як доходи субєкта господарювання «чайові» обліковують отримані кошти за загальним правилом. Тобто такі «чайові» спершу відображають як доходи суб’єкта господарювання згідно з правилами бухобліку при формуванні фінрезультату до оподаткування з подальшим його коригуванням. Потім ці кошти виплачують працівникам.

Проте з питань порядку обліку та формування в бухобліку доходів підприємства по операціях зі сплати через POS-термінал відвідувачами закладів громадського харчування «чайових», податківці порадили звернутись до Мінфіну.

Коли йдеться про виплату таких «чайових» працівникам закладу, податківці радять оподатковувати їх як зарплату. Пов’язано це з тим, що згідно ПКУ зарплата - основна та додаткова зарплата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачують (надають) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Тобто підприємство отримує на рахунок «чайові», які сплатив клієнт за рахунком, та у подальшому виступає податковим агентом, виплачуючи їх працівникам.

Джерело: ІПК ГУ ДФС у Закарпатськiй областi від 17.07.2019 р. № 3311/ІПК/07-16-12-03-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»