Кабмін ухвалив постанову, яка дає старт масштабній боротьбі з підробленими ліками. Із 1 вересня 2019 року на упаковках медпрепаратів з’явиться маркування, за яким можна перевірити оригінальність препарату.

З вересня в аптеках з’являться лікарські засоби із 2D кодом на упаковці. Цей спецкод буде нанесений при виробництві ліків на заводах, а дані про це будуть заноситись в єдину держсистему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. У рамках пілотного проекту можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб'ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров'я, аптечні заклади.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Наразі цей додаток розробляє Мінекономрозвитку. Очікують, що він стане доступним наприкінці року.

Просканувавши код, на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не є фальсифікованим, протермінованим або завезеним до країни з порушенням норм.

Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків - від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці, і вчасно реагувати на порушення. Всі ці транзакції включать у загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.

Джерело: Урядовий портал.

Нагадаємо, що для реалізації ветеринарних препаратів підприємець не зобов'язаний застосовувати РРО.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»