ДФС розглянула випадок виконання судового рішення, яким скасували ІПК про застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до помилково складеної податкової накладної.

За порушення граничного строку реєстрації податкової накладної в ЄРПН до платника ПДВ застосовують штрафні санкції, визначені п. 1201.1 ПКУ. Але якщо мова йде про розрахунок коригування, який не надають отримувачу, та який не відображають у декларації з ПДВ, то судді проти застосування такого штрафу.

Вони вважають: штраф за п. 1201.1 ПКУ, можна застосовувати лише у разі, якщо платник податків — продавець товарів/послуг був зобов’язаний, відповідно до вимог ПКУ, скласти та зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування у зв’язку з:

  • постачанням товарів/послуг;
  • надходженням коштів від покупця як авансу;
  • зміною компенсації вартості товарів/послуг.

І, звичайно, за умови, що такі операції впливають (зменшують чи збільшують) суму податкових зобов’язань з ПДВ платника податку — продавця та мають відображатися у податковій звітності з ПДВ.

Отже, якщо платник не зобов’язаний складати та реєструвати податкову накладну/розрахунок коригування (помилкове виписування, тощо), він звільняється від відповідальності у вигляді штрафу за п. 1201.1 ПКУ.

Оскільки така консультація індивідуальна, то, імовірніше, податківці й надалі будуть штрафувати за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН помилково складених податкових накладних.

Джерело: ІПК ДФСУ від 19.07.2019 р. № 3352/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування читайте в матеріалі «Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»