Мінфіну разом із ДФС (ДПС) доручили запровадити ефективний механізм розгляду скарг платників податків в адміністративному порядку. Проте станеться це лише у III кварталі 2020 р. і для цього зареєструють відповідний законопроект у Верховній Раді.

Таке завдання містить План щодо реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову політику. Документ затверджено розпорядженням КМУ від 05.07.2019 р. № 542-р.

Відповідні держоргани мають забезпечити єдиний підхід до розгляду скарг в адміністративному порядку, розширити можливості всебічного дослідження матеріалів скарг платників ЄСВ, впровадити кращі світові практики, забезпечити дотримання принципів адміністративної процедури, принципів належного врядування.

Також впровадять системи моніторингу результативності розгляду судами податкових спорів, що пройшли процедуру адміністративного оскарження.

Незрозуміло лише, чому для реалізації таких благих намірів треба чекати ще один рік?

Відмітимо, що лише 6% бухгалтерів абсолютно впевнені, що зможуть відстояти свої права у разі розбіжностей з податковими органами.

Джерело: розпорядження КМУ від 05.07.2019 р. № 542-р

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»