ДФС розповіла, як оподатковувати ПДВ операції з продажу товарів із застосуванням бонусної програми, згідно з якою бали, накопичені на карті лояльності, покупець може використовувати під час подальшого придбання товарів.

Торгівельне підприємство реалізує товари фізособам - учасникам бонусної програми. Під час такої реалізації товарів покупцю, відповідно до правил програми лояльності, нараховують певну суму бонусів, яку обліковують на картці лояльності. Нарахована сума бонусів дає право покупцю отримати знижку при придбанні товарів у мережі торгівельного підприємства та зменшити вартість товарів, які він придбає.

Якщо використовують бонуси під час придбання товарів, вартість таких товарів зменшують на суму бонусів. Коли одночасно купують декілька товарів з використанням бонусів, - їх вартість зменшують пропорційно.

Нарахування балів покупцям - учасникам бонусної програми на картку лояльності під час придбання ними товарів у мережі торгівельного підприємства не є об’єктом оподаткування ПДВ. А тому підстав для нарахування податкових зобов’язань із ПДВ за такою операцією у платника податку не виникає.

Якщо під час зарахування бонусів в рахунок оплати вартості (частини вартості) товарів, вартість таких товарів підприємство фактично не зменшує (в бухобліку постачання таких товарів відображає за вартістю, що дорівнює сумі коштів, сплачених безпосередньо покупцем, та сумі бонусів (перерахованих у грошове вираження), зарахованих в оплату вартості (частини вартості) таких товарів), то базу оподаткування ПДВ поставлених товарів у такому випадку визначають виходячи з їх договірної вартості, яка включає:

  • суму коштів, сплачених безпосередньо покупцем;
  • суму бонусів (перерахованих у грошове вираження), зарахованих в оплату вартості (частини вартості) таких товарів.

Якщо ж під час реалізації товарів договірну вартість таких товарів зменшують на суму бонусів, нарахованих відповідному покупцю (в бухобліку постачання таких товарів відображають за вартістю, що дорівнює сумі коштів, сплачених безпосередньо покупцем), то базу оподаткування ПДВ поставлених товарів у такому випадку визначають виходячи з їх договірної вартості, яка включає лише суму коштів, сплачених покупцем в рахунок оплати вартості таких товарів.

Джерело: ІПК ДФСУ від 17.07.2019 р. № 3307/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про облік бонусів читайте в матеріалі «Оформлення та облік накопичувальних бонусів» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»