Бюджетні установи, які протягом бюджетного періоду реорганізували або підпорядкування яких змінили згідно із законодавством, складатимуть і затверджуватимуть кошториси в загальному порядку, в тому числі за новим підпорядкуванням. Відповідна норма з’явилася у Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженому постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі – Порядок № 228). Сталося це завдяки прийнятим Урядом змінам в цей документ.

Окрім того відокремлені структурні підрозділи розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), що не мають статусу юрособи, відомості щодо яких внесені до ЄДР, застосовують положення Порядку № 228, визначені для розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня (одержувача бюджетних коштів).

Уточнили, що показники власних надходжень формуватимуть:

  • з урахуванням фактичного виконання за останній звітний рік, а також очікуваного виконання таких показників за період, що передує планованому (перша група);
  • на підставі договорів, календарних планів проведення централізованих заходів та інших документів, якими передбачено отримання таких внесків, грантів, дарунків та/або коштів (перша, друга та четверта підгрупи другої групи);
  • за видами надходжень, які передбачається розміщувати на депозитах та поточних рахунках (третя підгрупа другої групи).

Обов'язково першочергово забезпечуватимуть бюджетними коштами видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Також маємо зміни в порядку підписання та погодження кошторисів ВНЗ та змін до спеціального фонду кошторису бюджетних установ.

Джерело: постанова КМУ від 10.07.2019 р.  № 618

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»