На сайті ВРУ зареєстровано законопроект, мета якого — припинити виплату зарплат у конвертах. За рахунок чого? Внести зміни до порядку оподаткування ПДФО зарплатних виплат.

Так, у ПКУ хочуть прописати, що нарахована база оподаткування ПДФО не може бути нижчою ніж середня зарплата за видом економічної діяльності та займаною посадою за регіонами, визначена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Тобто якщо зарплата працівника, який працює на певній посаді в певному регіоні, менша ніж установлений середній показник саме для цієї посади та регіону, ПДФО розраховуватимуть не від фактичної суми зарплати, а саме від середнього показника.

Середня заробітна плата за видом економічної діяльності та займаною посадою за регіонами — установлений розмір заробітної плати, що визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, у порядку, установленому Кабінетом Міністрів України.

Окрім того, використання праці працівників без укладання трудового договору або із заниженням заробітної плати в трудовому договорі, а так само внесення неправдивих відомостей щодо займаної посади до трудового договору карається штрафом від 3000 до 5000 НМДГ (від 51 000 грн до 85 000 грн) або позбавленням волі на строк до 2 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення бази оподаткування при нарахуванні заробітної плати» від 25.12.2013 р. реєстр. № 3823

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»