Офіс ВПП ДФС нагадав про причини виникнення показника «∑Перевищ» — перевищення суми задекларованих податкових зобов’язань над сумою ПДВ в зареєстрованих податкових накладних/розрахунках коригування.

У більшості випадків, такий показник відіграє неабияку роль, оскільки зменшення реєстраційного ліміту і, як наслідок недостатність реєстраційного ліміту, зумовлює постійну необхідність поповнювати електронний ПДВ-рахунок.

Основними причинами виникнення розбіжностей між задекларованими показниками податкових зобов’язань та даними ЄРПН можуть бути:

  • відсутність реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;
  • виписка та відображення в податковій звітності помилкових податкових накладних та розрахунків коригування;
  • відображення заблокованих податкових накладних та розрахунків коригування у звітності;
  • помилки платників при включенні до декларації з ПДВ розрахунків коригування на зменшення/збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, зареєстрованих із запізненням.

Наприклад: платник ПДВ подав уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації за попередній період у зв’язку із самостійним виправленням помилок, відповідно до якого збільшено суму податкового зобов’язання до сплати. Однак, на момент подання такого уточнюючого розрахунку податкові накладні/розрахунки коригування ще не були зареєстровані в ЄРПН. За таких умов, звісно ж, виникає показник «∑Перевищ», який впливає на зменшення ліміту для реєстрації податкових накладних, адже виникає розбіжність між задекларованими показниками податкових зобов’язань та даними ЄРПН.

До того ж у ПДВ-декларації за червень 2018 року потрібно було відобразити в таблицях 1.1 та 1.2 додатку Д5 до декларації, всі податкові накладні та розрахунки коригування, які не були зареєстровані в ЄРПН на дату подання цієї декларації. Тобто навести суми ПДВ із показника «∑Перевищ», саме за незареєстрованими податковими накладними/розрахунками коригування й отримати можливість скористатися нормою п. 2001.9 ПКУ, що дало б змогу платнику «вирівняти» свій реєстраційний ліміт для виписки податкових накладних.

Крім того, контролери зауважили, що ігнорування показника «∑Перевищ» відповідно до вимог податкового законодавства є підставою для проведення податковими органами контрольно-перевірочних заходів із відповідним застосуванням до платника штрафних санкцій згідно ст. 1201 ПКУ.

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

 

Щоправда, не завжди для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування потрібен реєстраційний ліміт. Які саме це випадки ми розповідали в матеріалі «Коли для реєстрації ПН/РК реєстраційний ліміт не потрібен» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»