На сьогодні діє Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового (новий реєстр). Станом на 18.07.2019 у ньому  зареєстровано 2929 платника. Про це відзначає ДФС.

Реалізатори пального або спирту етилового (які є платниками акцизного податку з 01.07.2019) обов'язково мають реєструватись в новому реєстрі до початку реалізації пального або спирту етилового.

Нові правила передбачають, що платники акцизного податку мають зареєструвати всі акцизні склади, розпорядниками яких вони є. Під час реєстрації кожному акцизному складу присвоюють уніфікований номер. Реєструють його за відповідною заявою (далі – нова заява).

Проте податківці виявили випадки, коли платники не зареєстрували акцизні склади, розпорядниками яких вони є, та/або для реєстрації подали заяви за попередньою формою і для включення до попереднього реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, які відповідали визначенню платників акцизного податку до 01.07.2019.

У зв’язку з цим ДФС рекомендує платникам податку перевірити наявність реєстрації в новому реєстрі.

Якщо інформація в новому реєстрі відсутня, то особам, які з 01.07.2019 підпадають під визначення платника акцизного податку необхідно зареєструватись платником акцизного податку та/або зареєструвати акцизні склади, розпорядниками яких вони є, із відповідним включенням до нового реєстру. Для цього використовують нові заяви - за формою J1304101/F1304101.

Джерело: прес-служба ДФС.

Нагадаємо: Мінфін визначив порядок заповнення акцизних накладних та заявок на поповнення залишків. Деталі – у новині.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»