ФСС роз'яснив, чи необхідно підприємствам вести Журнал реєстрації листків непрацездатності (далі -Журнал).

Законодавчими актами про загальнообов'язкове держсоцстрахування не передбачено обов'язкове ведення такого Журналу. Але у ст. 739 Переліку № 578/5 від 12.04.2012 р. йдеться про Журнал та строк його зберігання у 3 роки.

Нагадаємо: зазначений Перелік № 578/5 містить типові документи, які створюють під час документування однотипних (загальних для всіх) управлінських функцій, виконуваних держорганами та органами місцевого самоврядування, іншими установами, підприємствами та організаціями незалежно від функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності, форми власності, а також документацію, яку створюють в результаті виробничої та науково-технічної діяльності організацій.

У свою чергу, ФСС уважає, що страхувальникам з великою кількістю працюючих доцільно вести Журналу. Оскільки це може мінімізувати конфліктні ситуації щодо:

  • строку надання листка непрацездатності застрахованою особою підприємству;
  • строку передачі листка непрацездатності на розгляд до комісії із соцстрахування підприємства та нарахування матеріального забезпечення бухгалтерією підприємства;
  • втрати листка непрацездатності підприємством тощо.

За повідомленням ФСС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»