Особи, які ввозять на митну територію України або вивозять за її межі пальне або спирт етиловий, здійснюють реалізацію пального або спирту етилового та визначені платниками акцизного податку складають:

  • акцизні накладні та розрахунки коригування форми до них «П», заявки на поповнення (коригування) залишку пального - у разі реалізації пального;
  • акцизні накладні та розрахунки коригування до них форми «С», заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового - у разі реалізації спирту етилового.

Порядок заповнення цих документів встановлений наказом Мінфіну від 19.06.2019 р. № 262. Документ готується до публікування 23.0.2019.

Акцизну накладну та розрахунок коригування до неї складають та реєструють в Єдиному реєстрі акцизних накладних за допомогою засобів телекомунікаційних систем в електронній формі.

На складені платником заявки на поповнення (коригування) залишку пального та спирту етилового, перші примірники акцизних накладних, розрахунків коригування до них накладають кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку, який здійснює реалізацію пального або спирту етилового, та кваліфікована електронна печатка (за наявності).

Особа, яка склала акцизну накладну в двох примірниках, зобов'язана зареєструвати перший примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних, другий примірник такої акцизної накладної в день її складення - надіслати розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового.

На другий примірник акцизних накладних, розрахунків коригування до них накладають кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку - отримувача пального або спирту етилового та кваліфікована електронна печатка (за наявності).

Джерело: наказ Мінфіну від 19.06.2019 р.  № 262.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»