При кожній виплаті зарплати роботодавець повідомляє працівника про розміри оплати праці, про такі дані, що належать до періоду, за який проводять оплатупраці:

  • загальна сума зарплати з розшифровкою за видами виплат;
  • розміри і підстави відрахувань та утримань із зарплати;
  • сума зарплати, що належить до виплати.

Відповідна вимога окреслена в ст. 110 КЗпП та про неї  нагадує  Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Разом з тим форма такого повідомлення не затверджена.

Вимоги ст. 110 КЗпП не будуть порушені, якщо касир при виплаті зарплати запропонує розписатись за отриману працівником суму зарплати в відомості. Адже вона міститиме дані про суму нарахованої зарплати, підстави і суми відрахувань за кожною підставою та належну до виплати суму. Працівник, який своїм підписом засвідчує одержання зарплати, повинен мати можливість ознайомитись з відповідними даними. Така інформація може також в письмовій формі надаватись працівникові одночасно із зарплатою. Зрозуміло, що ця остання форма є для працівника найзручнішою.

Що стосується авансу, то його розмір визначають орієнтовно, а не на підставі документів про виконану роботу. Тому при виплаті авансу відсутня можливість повідомити працівникові будь-яку іншу інформацію, крім самої суми авансу.

Джерело: сайт Управління Держпраці в Кіровоградській області.

 

Про форму та спосіб надання інформації про зарплату йшлося у матеріалі «Розрахунковий лист про зарплату: у який спосіб і за якою формою подавати»  газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»