Кошторисна документація, розроблена та затверджена в складі проекту в установленому порядку, у зв’язку з уведенням з 01.01.2014 р. національних стандартів із ціноутворення не перераховується та використовується для планування капітальних вкладень, фінансування будівництва, проведення процедури закупівлі.

Договірна ціна на виконання будівельних робіт незалежно від її виду, складена до 01.01.2014 р., у зв’язку з уведенням національних стандартів із ціноутворення не перераховується, за винятком випадків, коли таке перерахування передбачено умовами договору, і є лімітом коштів на виконання будівельних робіт за договором підряду. Під час прийняття сторонами рішення щодо уточнення договірної ціни відповідно до умов договору незалежно від її виду залишки робіт мають уточнюватися з використанням національних стандартів, що вводяться в дію з 01.01.2014 р.

Проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт здійснюється:

  • за твердої договірної ціни — на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в раніше узгодженій або уточненій відповідно до умов договору договірній ціні;
  • за динамічної договірної ціни — на підставі виконаних обсягів робіт, визначених з використанням національних стандартів, що вводяться в дію з 01.01.2014 р., у поточному рівні цін.

При цьому згідно з п. 6.3.2.3 ДСТУ Б Д.1.1-1.2013 маса прибутку, врахована в договірній ціні, незалежно від її виду до початку будівництва не уточнюється, крім випадків, наведених у п. 6.3.2.2 цього ДСТУ.

Вартість додаткових обсягів робіт, що виникають під час будівництва за проектною документацією, розробленою до 1 січня 2014 року, під час складання кошторисної документації (інвесторської та договірної) обчислюється на підставі національних стандартів із ціноутворення.

 

Лист Мінрегіону від 11.12.2013 р. № 7/15-19498

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»