ДФС розповіла чи можна визнавати податковий кредит на підставі декількох податкових накладних, складених на передоплату, здійсненну однією сумою по окремих рахунках на оплату під різні специфікації.

Продавець здійснює поставку товару партіями. На кожну партію товару продавець надає рахунки на оплату (під кожну окрему специфікацію). Попередню оплату товариство-покупець здійснило однією сумою, але на цю операцію постачальник склав окремі податкові накладні на кожний виписаний рахунок на окрему партію товару.

У постачальника на дату отримання від товариства-покупця попередньої оплати однією сумою виникають податкові зобов’язання з постачання товарів/послуг та обов’язок скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг однією сумою не відповідає нормам ПКУ та не дає можливості ідентифікувати операцію.

Відповідно, товариство-покупець не має підстав для віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених в таких податкових накладних.

Водночас подання покупцем заяви зі скаргою на постачальника також не є підставою для формування податкового кредиту за відповідними операціями.

Такі роз’яснення податківці надають вже не вперше — див., наприклад, ІПК ДФСУ від 29.03.2019 р. № 1340/ІПК/04-36-12-01-16.

Джерело: ІПК ДФСУ від 12.07.2019 р. № 3241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про виправлення помилок в податкових накладних читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»