Суб'єкти господарювання - резиденти мають право здійснювати розрахунки за зовнішньоекономічним договором з експорту/імпорту товарів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо операція за одним таким договором в один операційний день не перевищуватиме незначний розмір.

На цьому наголосив НБУ у листі від 21.06.2019 р. № 40-0006/32346.

З посиланням на норми Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 2, у листі роз’яснено, що незначним розміром валютної операції є розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції), який є меншим, ніж розмір, що установлений для фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінмоніторингу, тобто менше, ніж 150000 грн.

 

Суб’єктам господарювання, що працюють у сфері ЗЕД, цікавим може бути матеріал «Чи треба складати первинний документ на курсові різниці: судова практика» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»