Міндоходів затвердив Методичні рекомендації щодо комплексного відпрацювання платників ПДВ, які формують податковий кредит за податковими накладними, не зареєстрованими в ЄРПН. Метою таких дій є забезпечення належної організації роботи підрозділів Міндоходів щодо упередження порушень податкового законодавства в частині безпідставного формування податкового кредиту за рахунок податкових накладних, що підлягають реєстрації в ЄРПН.

Так, відповідно до методрекомендацій територіальним органом Міндоходів щомісячно (на 3-й робочий день після граничного терміну подання звітності) направлятиметься інформаційне повідомлення в електронній формі платникам ПДВ, з якими укладено договір про визнання електронних документів і якими не подано за звітний місяць реєстру виданих та отриманих податкових накладних згідно з вимогами п. 201.15 ПКУ або які мають встановлені Системою співставлення розбіжності між даними такого реєстру та ЄРПН.

Водночас платникам ПДВ, якими не подано відповідно до вимог п. 201.15 ПКУ за звітний місяць реєстру та з якими відсутній договір про визнання електронних документів, інформаційні повідомлення направлятимуться за місцем податкового обліку платника податку в паперовій формі.

 

Наказ Міндоходів України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо комплексного відпрацювання платників ПДВ, які формують податковий кредит за податковими накладними, не зареєстрованими в ЄРПН» від 29.11. 2013 р. № 724

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»